سی و سومین دوره تجلیل از برترین های بخش کشاورزی استان یزد با حضور جمعی از مقامات اجرایی استان و کشاورزان خبره در محل سالن اجتماعات مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، در این مراسم آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد ضمن تقدیر از تلاش کشاورزان در سراسر استان، روحیه تلاش و همت بالای تولید کنندگان استان به ویژه در بخش کشاورزی را علیرغم محدودیت منابع آبی و خشکسالی سالیان اخیر قابل ستایش دانست و بیان کرد: کشاورزان نمونه باید با انتقال تجربیات ارزشمند خود به نسل جوان و مدیریت منابع آبی و کشاورزی خود این بخش حیاتی و مهم را زنده نگه دارند و در این مسیر متولیان امر هم باید با تغییر الگوی کشت به سمت محصولات کم آبخواه و پر تولید و ایجاد مشاغل در کنار کار کشاورزی این امر را تقویت نمایند.

 بر پایه این گزارش در ادامه ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان یزد ضمن بیان توانمندی ها و دستاوردهای بخش کشاورزی استان انتخاب 4 نمونه از استان یزد در میان منتخبین کشوری را نشان دهنده همت بالای کشاورزان یزدی دانست که علیرغم شرایط سخت اقلیمی بدست آمده است.

 سیّد جمال سجادی پور استفاده از دانش بومی و به کارگیری روشهای نوین آبیاری و کشت به ویژه در بخش گلخانه ای و تولیدات دامی را از امتیازات ویژه استان در کسب موفقیت های کشوری برشمرد.

 برپایه این گزارش در مراسم تجلیل از نمونه های بخش کشاورزی استان یزد تعداد 45 نفر از تولیدکنندگان و بهره برداران استان در رشته های زراعت، باغبانی، دام و طیور، شیلات، صنایع تبدیلی و غذایی، آب وخاک، بخش زکات، ترویج، منابع طبیعی و آبخیزداری، تعاونی ها و عشایر از سراسر استان یزد به عنوان برگزیدگان سال97 معرفی و از سوی مسئولین اجرایی استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد