مدیر جهاد کشاورزی ‌شهرستان خاتم از راه‌اندازی هفت صندوق اعتباری خرد زنان روستایی با هدف بهبود وضعیت اقتصادی و تقویت و توانمندسازی زنان در شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد به نقل از خبرگزاری مهر، مجتبی آغاز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه توانمندسازی زنان روستایی در بخش کشاورزی و افزایش درآمد خانوارهای کم درآمد روستایی از اهداف تشکیل این صندوق‌ها است، اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دستاوردهای ۴۰ ساله جهاد کشاورزی شهرستان همچنین عمران و آبادانی روستاها، طی یکسال گذشته با هدف ایجاد اشتغال برای زنان در روستاها، هفت صندوق اعتباری خرد زنان در روستاهای خاتم راه‌اندازی شده است.

وی عنوان کرد: صندوق اعتباری خرد زنان روستایی با ٢٣٩ عضو و با اعتبار ١١ میلیون و ۶٧٠ هزار تومان سرمایه‌گذاری اولیه در روستاهای این شهرستان راه‌اندازی شده است.

آغاز بیان کرد: توسعه صنایع خانگی و کوچک، کاهش مهاجرت از روستاها، بهبود وضعیت اقتصادی، ایجاد اشتغال، کاهش فقر و ارتقای مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان در روستاها از دیگر اهداف راه‌اندازی این صندوق‌ها است.

وی با بیان اینکه در قالب این صندوق‌ها وام‌هایی با بهره کم و با بازپرداخت بلندمدت برای انجام فعالیت‌های درآمدزا پرداخت می‌شود، تصریح کرد: این صندوق‌ها با مشارکت جهاد کشاورزی، شورای روستاها و همکاری زنان روستایی و با استفاده از اعتبارات داخلی صندوق کارآفرینی امید ایجاد شده است.

آغاز، حمایت از زنان روستایی را در رشد و ترویج کارآفرینی در مناطق روستایی تاثیرگذار دانست و بیان کرد: این مهم گامی در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم اظهار داشت: تشکیل صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی می تواند به رفع نیاز مالی زنان روستایی و توسعه همه‌جانبه روستاها کمک زیادی کند.

به گزارش مهر، هفت صندوق توسعه خرد زنان روستایی در روستاهای بختیاری، شهریاری، ترکان، کرخنگان، هاشم آباد چاهک، فتح آباد، چاکری و اسلام آباد چاه منج شهرستان خاتم راه اندازی شده است.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد