در تاریخ 13 آبان ماه سال جاری کشاورزان پیشرو روستای مریم آباد از گلخانه های شهرستان اشکذر بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه، کشت گلخانه ای به دلیل فراهم کردن امکان کنترل متغیرهای محیطی، یکی از بهترین راه ها برای توسعه کشاورزی و افزایش میزان تولید محصولات وابسته به آن در شهرستان ابرکوه می باشد و در همین راستا بازدیدی از گلخانه های تیپ 1 و 2 شهرستان اشکذر صورت گرفت.

محمد کاظم سلطانی مسئول تولیدات گیاهی شهرستان اشکذر بیان کرد به دلیل شرایط آب و هوایی خشک و محدودیت منابع آبی در زمینه کشاورزی با چالش های متعددی روبرو هستیم که برای مقابله با آن باید سیاست تغییر الگوی کشت و استفاده از روش های جدید تولید محصول مورد توجه بهره برداران این بخش قرار گیرد. استفاده از روش کشت گلخانه ای از جمله راهکارهایی است که در سال های اخیر مورد توجه مسئولان استان قرار گرفته و آنان اعتقاد دارند در صورت توسعه این روش می توان بسیاری از تنش های محیطی وارد شده به محصولات کشاورزی تولید شده را کاهش داد.

کشاورزان پیشرو از گلخانه های روستای مهدی آباد و همت آباد رستاق بازدید به عمل آوردند و با انواع سازه ها، نحوه کشت محصولات مختلف در گلخانه، روشهای نوین آبیاری، هزینه ها و نحوه بسته بندی جهت صادرات محصولات گلخانه ای آشنا شدند.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد