210 هزار تن محصول گلخانه‌ای در شهرستان یزد تولید شد.مدیر جهاد کشاورزی شهرستان یزد گفت: 210 هزار تن انواع محصول گلخانه‌ای در سال جاری از 838  هکتار اراضی زیر کشت شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان یزد، فتوحی با بیان اینکه امسال 60 هکتار به سطح زیر کشت محصول گلخانه‌ای افزوده شده، اظهار کرد: در اجرای این طرح زمینه اشتغال 600  نفر را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم فراهم گردیده است.
فتوحی ادامه داد: محصول گلخانه‌ای شامل خیار سبز ، فلفل ، گوجه‌فرنگی و ... است.
وی با بیان اینکه محصول برداشت‌شده ، علاوه بر مصرف داخلی اکثرا به کشور های آسیای میانه و... صادر می گردد، در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی با توجه به شرایط تبعات کم‌آبی ، زیرساخت‌های لازم برای توسعه کاشت محصول گلخانه‌ای فراهم است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تصریح کرد: اعمال مدیریت صحیح در گلخانه‌ها ، نظارت کامل بر عملیات کاشت ، داشت و برداشت و تغذیه مناسب و کم آبخواه بودن محصول مهمترین عامل افزایش تولید است.
وی کشت گیاهان گلخانه‌ای را با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و کمبود منابع آبی ازلحاظ اقتصادی مقرون‌ به‌ صرفه دانست و افزود: مصرف آب برای کاشت محصول گلخانه‌ای نسبت به کاشت در فضای باز 10 برابر کاهش دارد با عنایت به کشت نشائی محصولات گلخانه ای توامان به شکل قابل توجهی موجب صرفه جویی در مصرف او و انرژی می شود و علاوه بر آن ، اشتغال را تا 10برابر افزایش می‌دهد.
فتوحی ادامه داد: کشاورزان تلاش کنند با کاشت محصولات کم آبخواه و گیاهان گلخانه‌ای با روش آبیاری نوین از افت سطح آب‌های زیرزمینی جلوگیری کنند.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد