روز جهانی تخم‌مرغ به منظور ترویج تخم‌مرغ سالم بهداشتی در کشور با همکاری وزارتخانه های بهداشت، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش و سازمان دامپزشکی 17 مهرماه برگزار می گردد.

تخم مرغ یکی از کاملترین، ارزانترین و فراوان ترین غذاهای پروتئینی است که بعد از شیر جایگاه دوم را در تغذیه اقشار جامعه می تواند داشته باشد. ولی به دلیل غیر علمی و باورهای اشتباه از مصرف مناسب این فرآورده مغذی خودداری می شود.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اشکذر، تخم مرغ نه تنها یک وعده غذایی خوشمزه و کامل است، بلکه یک عنصر لاینفک برای تولید بسیاری از غذاها است. سالهاست که تخم مرغ به عنوان یک منبع غذایی طبیعی و کامل مطرح می‌باشد.

مواد مغذی استثنایی تخم مرغ یکی از ویژگی های منحصر به فرد این ماده غذایی می باشد که شامل ویتامین D‌،  A و پروتئین‌‌ با کیفیت بالا و حاوی تمام ۹ اسید آمینه ضروری و مقادیر قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری می باشد.

کولین تخم مرغ صرف نظر از تأثیر قابل توجه بر روی عملکرد مغز و سیستم عصبی برای رشد و نمو جنین و کودک و همچنین تقویت حافظه، برروی  سلامت قلب و عروق نیز موثر است. از آنجا که تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین‌های گروه ب بویژه B۱۲ نیز هست، اهمیت عمده‌ای در روند تبدیل هموسیستئین به مولکول‌های بی خطر دارد.

علیرغم تمامی این شگفتی‌ها اما متاسفانه جایگاه تخم مرغ در سبد غذایی بدلیل اینکه حاوی مقادیری از کلسترول می‌باشد، کاهش یافته است. بیشترین تحقیقات علمی اخیر نه فقط تخم مرغ را به گذشته درخشان آنها بر می‌گرداند، بلکه جایگاه آنها را به عنوان یک غذای کاربردی بالا برده و دلایلی را برای مصرف همیشگی تخم مرغ ارائه می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اشکذر ضمن بیان اینکه این شهرستان رتبه پنجم در تولید تخم مرغ را در استان دارا است، گفت : شهرستان اشکذر دارای 9 واحد پرورش مرغ تخمگذار با ظرفیت 405000 قطعه و تولید بالغ بر 1000 تن تخم مرغ در سال و58500 قطعه مرغ بومی با تولید 78 تن در سال می باشد.

 

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد