معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی یزد گفت: 900 تن گوشت مرغ و 80 تن گوشت قرمز منجمد در استان ذخیره سازی شد و هیچگونه کمبود و یا محدودیتی در این ارتباط نخواهیم داشت .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد، نادر سلیم، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ۱۵ دی در ابرکوه اظهار داشت : هم اکنون گوشت مرغ منجمد و گوشت قرمز وارداتی برای ایجاد تعادل در بازار و کمک به ثبات قیمت ها در حال توزیع است و توزیع این ماده پروتئینی تا ایجاد تعادل و ثبات قیمت ها ادامه دارد .
وی یادآور شد: برای ایجاد تعادل در بازار، در یک ماه گذشته بیش از ۵۰۰ تن مرغ منجمد توزیع شده است و این کار در شبکه های توزیع همچنان ادامه دارد .
این مسئول ادامه داد: هم اکنون گوشت گوسفند تولیدی استان ، تنها ۴۰ درصد نیاز بازار را تامین می کند و بقیه آن از سایر استان‌ها تامین می شود .
سلیم با اشاره به ذخایر مناسب گوشت مرغ و قرمز ، اضافه کرد: سالانه ۱۷ هزار تن گوشت قرمز در استان تولید می شود که ۶۰ درصد مربوط به دام سنگین و بقیه دام سبک است.
وی ، سرانه مصرف گوشت مرغ استان را ۲۷٫۱ کیلوگرم و نیاز استان را ۲۷ هزار و ۱۰۰ تن ذکر کرد و افزود : ۳۴ هزار تن گوشت مرغ مازاد بر مصرف به فارس ، سیستان و بلوچستان و کرمان ارسال می شود.

 

اخبار وزارت جهاد کشاورزی

خبرخوان یافت نشد